MZ: SMKPM na razie w formie mieszanej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   10-05-2016, 10:27

MZ: SMKPM na razie w formie mieszanej

Resort zdrowia opublikował Instrukcję obsługi funkcjonalności Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK) dla diagnostów laboratoryjnych i farmaceutów oraz podmiotów zaangażowanych w ich proces kształcenia.

Zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2015 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw, od 1 maja br. wnioskowanie o egzamin specjalizacyjny dla diagnostów laboratoryjnych oraz farmaceutów odbywa się za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych.

W celu ułatwienia korzystania z SMKPM, ministerstwo zdrowia opublikowało Instrukcję obsługi funkcjonalności Systemu.

Jak informuje resort, w początkowym etapie funkcjonowania Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych obowiązywała będzie forma „mieszana”. To oznacza, że osoby składające do Urzędu Wojewódzkiego w formie papierowej dokumentację odbytego szkolenia specjalizacyjnego, zobowiązane są do dołączenia do niej wygenerowanego z SMK i podpisanego wniosku „o potwierdzenie zrealizowanego szkolenia specjalizacyjnego”.

Następnie po weryfikacji przez Konsultanta Krajowego złożonej przez wnioskującego dokumentacji, Wojewoda za pomocą SMK zawiadamia osobę wnioskującą o zakończeniu procesu kształcenia specjalizacyjnego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH