MZ: zajmiemy się także innymi zawodami medycznymi. Kiedy?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./MZ/rynekaptek.pl   22-10-2015, 15:03

MZ: zajmiemy się także innymi zawodami medycznymi. Kiedy? Inne zawody medyczne czekają na konkrety resortu w sprawie podwyżek

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie komentarz do „negatywnych przekazów medialnych po podpisaniu porozumienia w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych”. Resort komentuje, wyjaśnia, zapewnia, że się zajmie, ale nie podaje nadal konkretów.

Porozumienie z pielęgniarkami resort uważa za sukces, a dopatruje się złej woli ze strony "Solidarności" i mediów, które rzekomo taką kampanię przeciw resortowi podjęły.

Resort w komunikacie wspomina także o zajęciu się też innymi zawodami medycznymi. Nie podaje jednak nadal jak i  kiedy.

Przy okazji MZ pisze:

"Zapewniamy, że szanujemy wszystkich pracowników wykonujących inne zawody medyczne. Będziemy kontynuować prace nad zawarciem porozumienia z ich przedstawicielami – przy czym kształty tych porozumień będą zależne od możliwości finansowych. Jednocześnie prowadzimy szereg działań, które mają na celu umocnienie pozycji zawodowej poszczególnych profesji (w tym ratowników medycznych i fizjoterapeutów)".

O farmaceutach szpitalnych, co prawda, nie ma wzmianki, a nie tak dawno NRA na ręce ministra zdrowia wysłała protest przeciwko kolejnemu uprzywilejowywaniu (wzrostu uposażenia) tylko jednej grupy zawodowej, z pominięciem innych grup zawodowych, bardzo ważnych ze względu na prawidłowe sprawowanie opieki nad pacjentem, w tym grupy zawodowej farmaceutów szpitalnych.

- W chwili obecnej niezbyt licznemu personelowi aptek szpitalnych, zakładowych, czy działów farmacji szpitalnej z każdym miesiącem nakłada się coraz więcej obowiązków, natomiast jego wynagrodzenie nie wzrasta. Doprowadza to do sytuacji, w której farmaceuci szpitalni część swoich obowiązków zobowiązani są wykonywać za darmo - zauważył w liście do ministra zdrowia dr Marek Jędrzejczak, wiceprezes NRA.

Dodał: - Jako przedstawiciel samorządu aptekarskiego uważam, że każdemu, a nie tylko tym grupom zawodowym, których siłą i argumentem przekonującym są akcje protestacyjne, za solidną pracę należy się stosowne wynagrodzenie. Postępowanie polegające na faworyzowaniu tylko jednej grupy pracowników jest nieetyczne oraz nieuzasadnione merytorycznie i prawnie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH