MZ zakończył nabór na GIF. Wśród kandydatów b. szef NRA

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./LJ/rynekaptek.pl   02-02-2016, 10:57

MZ zakończył nabór na GIF. Wśród kandydatów b. szef NRA Kto zostanie nowym GIF?

Do 29 stycznia br. można było składać oferty na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Jak podaje biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia, w ramach konkursu przesłano 4 koperty.

Jednak nazwisk osób startujących w konkursie nie podano do wiadomości publicznej.

- Informuję, że na nabór na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego (GIF) wpłynęły cztery koperty – napisała do Rynku Aptek Milena Kruszewska, rzecznik MZ.

Dane osób biorących udział w naborze podlegają ochronie prywatności danych osobowych, w związku z tym nie mogą być przetwarzane. Nazwiska potencjalnych kandydatów także są niejawne - informuje MZ.

Jak nieoficjalnie dowiedział się Rynek Aptek, osobami, które zgłosiły swoje kandydatury są: Grzegorz Kucharewicz, b. prezes NRA, Zbigniew Niewójt, długoletni zastępca Zofii Ulz, Wojciech Giermaziak i Grzegorz Zagórny.

Ostatnio taki konkurs ogłoszono w 2006 roku. Od kandydatów wymagano wtedy m.in. wiedzy z zakresu podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa oraz prawa polskiego i prawa wspólnotowego dotyczących leków. Kandydaci musieli też złożyć pisemną pracę na temat roli Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej w sprawowaniu nadzoru nad jakością produktów leczniczych będących przedmiotem obrotu po dniu 1 maja 2004 r. w świetle przepisów ustaw.

Co się zmieniło od tamtego czasu?

Nasi rozmówcy, którzy chcą zachować anonimowość, podkreślają, że o ile wybór wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych jest oparty na ocenie kompetencji i kwalifikacji specjalisty, wybór GIF może być mocniej obarczony wyborami politycznymi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH