MZ: zielone światło dla poselskiego projektu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   17-01-2017, 12:39

MZ: zielone światło dla poselskiego projektu Wiceminister przedstawił stanowisko MZ ws. projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego

Minister Zdrowia rekomenduje przyjęcie poselskiego projektu nowelizacji ustawy prawa farmaceutycznego w pełni, jeżeli chodzi o wszystkie zaproponowane w nim zapisy - powiedział wiceminister zdrowia, Krzysztof Łanda.

- Projekt ten jest kompatybilny z zapisami projektu dużej nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne - dodał wiceminister podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, która ma zaopiniować dokument (17 stycznia 2017r.).

Dr Łanda dodał, że projekt dużej nowelizacji będzie procedowany prawdopodobnie  przez wiele miesięcy: 6-9, a może nawet dłużej.

- W trakcie konsultacji może dochodzić do niekorzystnych, czasem nieprzewidywalnych zmian na rynku aptek. W związku z tym projekt poselski wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom ministerstwa zdrowia, powodując w efekcie zamrożenie status quo - mówił wiceminister. - Musimy mieć czas na spokojnie prace nad dużą nowelizacją Pf.

W jego opinii, ten projekt to nie jest projekt "apteki dla aptekarza", to jest projekt "nowej apteki dla aptekarza": - Dotyczy tylko i wyłącznie aptek nowo tworzonych, po ewentualnym wejściu tej ustawy w życie.

Wiceminister przedstawił też stanowisko Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. - Komitet rekomenduje przyjęcie tego projektu ustawy w całości, we wszystkich zapisach poza jednym, który dotyczy własności nowo tworzonych aptek jako spółek osobowych, nie tylko przez farmaceutę, ale również przez inne osoby, nieposiadające tego wykształcenia.

Stanowiska rządu do tego projektu jeszcze nie ma.

Poselski projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne jest prowadzony przez nadzwyczajną Komisję ds. deregulacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH