MZ: zmiany nie będą sprzeczne z postulatami środowisk POZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   14-12-2017, 12:22

MZ: zmiany nie będą sprzeczne z postulatami środowisk POZ Docelowy model ustawy o POZ będzie obowiązywał dopiero od 1 stycznia 2025 roku – podaje resort (Fot. Archiwum)

Nowe rozwiązania dotyczące POZ będą wprowadzane z udziałem środowisk udzielających świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, w tym również przedstawicieli świadczeniodawców - zapewnia Ministerstwo Zdrowia.

Jak przypomina resort, ustawa o podstawowej opiece zdrowotnej jest odpowiedzią na postulaty środowisk udzielających świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej.

Ustawa jest spójna z rekomendacją zespołu do spraw opracowania strategii rozwiązań systemowych w zakresie POZ, powołanego przez ministra zdrowia, którego członkami byli również przedstawiciele Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia - czytamy na stronie MZ.

Jak dalej podaje resort, ustawa, które weszła w życie z dniem 1 grudnia br., wprowadziła nowy model organizacji POZ, który jest oparty na medycynie rodzinnej i zespołach POZ. Docelowy model będzie obowiązywał jednak dopiero od 1 stycznia 2025 roku - informuje.

Wyjaśnia, że nowe rozwiązania będą wdrażane etapami (w ciągu 7 lat), co pozwoli wszystkim uczestnikom systemu ochrony zdrowia odpowiednio się do nich dostosować. Zmiany będą wprowadzane w sposób płynny i zaplanowany, co pozwoli na ich efektywne wdrażanie.

Ministerstwo dodaje, że nowe rozwiązania będą wprowadzane z udziałem środowisk udzielających świadczeń w ramach POZ, w tym również przedstawicieli świadczeniodawców. Jednocześnie deklaruje, że intencją ministra zdrowia nie jest wprowadzanie zmian sprzecznych z postulatami środowisk podstawowej opieki zdrowotnej.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH