MZ: zmiany w Liście Aptecznej leków refundowanych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MZ/rynekaptek.pl   28-12-2015, 09:21

MZ: zmiany w Liście Aptecznej leków refundowanych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianach w liscie leków refundowanych

W wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, które zostały zasygnalizowane w komunikacie z 18 grudnia 2015 r., resort informuje o zmianach w wykazie leków refundowanych.

„W porównaniu do projektu w opublikowanym obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2016 r. zaszły zmiany w zakresie Listy Aptecznej” – informuje MZ.

Do obwieszczenia dodano lek zawierający budesonid, w  postaci  tabletek o przedłużonym uwalnianiu (1 kod EAN), który nie znalazł się w projekcie obwieszczenia z dnia 18 grudnia 2015 r.

Lek dostępny będzie z odpłatnością ryczałtową we wskazaniu Indukcja remisji u dorosłych pacjentów z łagodną do umiarkowanej, aktywną postacią wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, gdzie leczenie preparatami 5-ASA jest niewystarczające.

Pozostałe zmiany w treści obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2016 r. mają charakter redakcyjny.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH