MZ: związkowcy są otwarci na dialog z osobą ciesząca się zaufaniem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   20-09-2016, 14:26

MZ: związkowcy są otwarci na dialog z osobą ciesząca się zaufaniem

O proteście przedstawicieli NSZZ "Solidarność" w Ministerstwie Zdrowia jego szef, Konstanty Radziwiłł, będzie rozmawiał podczas posiedzenia Rady Ministrów z premier Beatą Szydło.

- Minister pojechał na Radę Ministrów, będzie rozmawiał z premier. Po spotkaniu na Radzie Ministrów wyjdziemy do państwa z większa ilością informacji - przekazała dziennikarzom rzeczniczka resortu Milena Kruszewska.

Zapewniła, że przedstawicielki NSZZ "Solidarność", które po poniedziałkowych (19września) rozmowach zdecydowały się nie opuszczać gmachu MZ są "bezpieczne i zaopiekowane".

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" w przekazanym PAP oświadczeniu poinformował, że związkowcy czekają na zakończenie posiedzenia rządu. Minister Radziwiłł spotkał się z nimi przed wyjazdem na posiedzenie Rady Ministrów.

- Związkowcy są otwarci na dialog z osobą ciesząca się wiarygodnością i zaufaniem. Taką osobą jest bez wątpienia premier Beata Szydło - wskazała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

W wydanym komunikacie NSZZ "Solidarność" wskazano, że związkowcy mają świadomość, że "po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze".

- Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier - podkreślili.

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W rozmowach w nocy z poniedziałku na wtorek z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" uczestniczyli m.in. szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek oraz minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH