Nabór na szefa AOTMiT: trzy nazwiska na liście

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   19-05-2015, 13:39

Nabór na szefa AOTMiT: trzy nazwiska na liście

W postępowaniu naborowym na stanowisko Prezesa AOTMiT wpłynęło 7 ofert, 3 oferty spełniały wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze - informuje nas MZ.

Pod koniec marca br. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na stanowisko Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

Jak informuje nas resort zdrowia, w postępowaniu naborowym na stanowisko Prezesa AOTMiT wpłynęło 7 ofert, 3 oferty spełniały wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze.

Kandydat przystępujący do naboru na stanowisko Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji winien m.in. posiadać tytuł zawodowy magistra lub równorzędny w dziedzinie nauk medycznych, farmaceutycznych, ekonomicznych, prawnych lub technicznych oraz posiadać wiedzę z zakresu ochrony zdrowia oraz oceny świadczeń opieki zdrowotnej, farmakoekonomiki, systemów finansowania świadczeń zdrowotnych oraz ekonomiki zdrowia.

Kolejnym etapem naboru będzie rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami, podczas której odbędzie się sprawdzenie wiedzy kandydatów z zakresu spraw należących do właściwości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz sprawdzenie kompetencji kierowniczych.

Po przeprowadzeniu ww. rozmów, zgodnie z art. 31r ust. 6 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027, z późn. zm.), Zespół powołany do przeprowadzenia przedmiotowego naboru wyłania nie więcej niż 3 kandydatów, których przedstawia Ministrowi Zdrowia.

Krzysztof Bąk, rzecznik prasowy resortu zdrowia, odmawia jednak informacji, kto spełnił wymagania formalne. - Dane osobowe kandydatów biorących udział w naborze korzystają z ochrony prywatności danych osobowych, w związku z tym nie mogą być przetwarzane - informuje.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że osobami, które zakwalifikowały się do dalszego etapu naboru są: Wojciech Matusewicz, Iga Lipska i Sławomir Janus.

Wojciech Matusewicz to obecny prezes AOTMiT, który kieruje Agencją od kwietnia 2008 roku. Wtedy zastąpił na stanowisku pierwszego dyrektora Agencji, Waldemara Wierzbę.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH