Najlepsze prace magisterskie wydz. farmacji nagrodzone

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   02-03-2018, 13:24

Najlepsze prace magisterskie wydz. farmacji nagrodzone W konkursie finałowym o miano autora najlepszej pracy magisterskiej walczyło 8 absolwentów Wydziałów Farmaceutycznych z całej Polski (fot. archiwum)

W siedzibie zarządu Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Prac Magisterskich Wydziałów Farmaceutycznych, prowadzonego w uczelniach medycznych w 2017 roku.

W konkursie finałowym o miano autora najlepszej pracy magisterskiej walczyło 8 absolwentów Wydziałów Farmaceutycznych z całej Polski.

Nagrodę I stopnia otrzymał mgr Patryk Remiszewski za pracę pt.: „Ocena inhibitora rozkładu endokannabinoidów URB597 jako potencjalnego leku przeciwnadciśnieniowego w pierwotnym nadciśnieniu tętniczym u szczurów ” UM Białystok, Zakład Fizjologii i Patofizjologii Doświadczalnej, promotor – prof. Barbra Malinowska.

Nagrodę II stopnia otrzymała mgr Klaudia Wojcieska za pracę pt.:  „Aktywność tiolaktonazy w surowicy krwi u pacjentów hospitalizowanych z powodu pierwszego w życiu zawału serca z uniesieniem odcinka ST” UM Warszawa, Katedra Biochemii i Chemii Klinicznej, promotor – prof. Jacek Łukaszkiewicz.

Nagrodę III stopnia otrzymała mgr Anette Radziszewska za pracę pt.: „Rola oksygenazy hemowej-1 w ostrych białaczkach szpikowych u dzieci”, CM UJ  Kraków Kat Immunologii Klinicznej i Transplantologii, promotor – dr Karolina Bukowska-Strakova.

Fundatorem nagród już po raz trzynasty jest Naukowa Fundacja Polpharmy. Tradycyjnie laureaci konkursu wraz z promotorami będą gośćmi uroczystości wręczania grantów i nagród Fundacji, która odbędzie się w czerwcu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH