Naukowa Fundacja Polpharmy nagradza najlepszych naukowców

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Polpharma/ rynekaptek.pl   19-06-2015, 15:28

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbędzie się 19 czerwca br. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, wręczone zostały również  stypendia naukowe dziesięciu najlepszym doktorantom.

Stypendyści wyłaniani są w drodze konkursu organizowanego przez Fundację raz na dwa lata. Naukowa Fundacja Polpharmy od  dziesięciu lat jest także fundatorem nagród  autorom najlepszych prac magisterskich z wydziałów farmaceutycznych uczelni medycznych. Za rok 2014 wyróżnionych zostało trzech absolwentów.

- Rada Naukowa Fundacji po zapoznaniu się z recenzjami projektów badawczych oraz na podstawie oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, przygotowała listę rankingową wniosków i przedstawiła ją do akceptacji zarządowi Fundacji, który zdecydował, że w trzynastej edycji konkursu sfinansuje realizację trzech projektów wskazanych przez Radę Naukową – powiedział podczas uroczystości prof. dr hab. Piotr Kuna, przewodniczący Rady Naukowej Fundacji Polpharmy.

W trzynastej edycji konkursu na finansowanie projektów badawczych z zakresu medycyny i farmacji wartość grantów to blisko 1 mln złotych. Tegoroczni laureaci dołączyli do grona finalistów, które obecnie liczy już 62 zespoły badawcze. W gronie zwycięzców są:

Dr Paulina Kober z Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Została wyróżniona za projekt badawczy pt. „Identyfikacja zaburzeń metylacji DNA u chorych na nieczynne funkcjonalnie gruczolaki przysadki i ocena ich wartości prognostycznej”;

Dr Adam Szpechciński z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Zakładu Genetyki i Immunologii Klinicznej w Warszawa otrzymał wyróżnienie  za pracę pt.: „Profilowanie ekspresji mikroRNA jako potencjalnych markerów wrażliwości/oporności komórek niedrobnokomórkowego raka płuca in vitro na odwracalne i nieodwracalne inhibitory kinazy tyrozynowej EGFR z zastosowaniem sekwencjonowania następnej generacji”;

Dr Katarzyna Gach z Międzywydziałowej Katedry Chemii i Biochemii Medycznej Zakładu Chemii Biomolekularnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi została wyróżniona za prac pt. „Badanie właściwości farmakologicznych analogów peptydów opioidowych jako nowych potencjalnych leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwbiegunkowym”. 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH