NCBiR: granty na projekty w ramach szybkiej ścieżki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wnp.pl/ rynekaptek.pl   05-07-2016, 09:25

NCBiR: granty na projekty w ramach szybkiej ścieżki NCBiR przyspiesza - decyzja o finansowaniu w 60 dni

13 firm otrzyma 58 mln zł w ramach „szybkiej ścieżki” konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Przedsiębiorstwom z sektora MŚP mogą liczyć na dofinansowanie projektów wpisujących się w jedną z „Krajowych inteligentnych specjalizacji”.

Uproszczone procedury pozwalają na wydanie decyzji o finansowaniu w ciągu 60 dni.

Pierwsza tegoroczna edycja popularnego konkursu NCBR wystartowała 4 kwietnia. Nabór wniosków jest ciągły, a na koniec każdego miesiąca następuje weryfikacja aplikacji z ostatnich trzydziestu dni i ich ocena przez panele ekspertów.

– Na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania znalazło się 13 spółek, które przedstawiły nowatorskie pomysły powstałe na styku nauki i biznesu. Dzięki wsparciu z „szybkiej ścieżki” otrzymają wzmocnienie do startu w wyścigu rynkowym - od koncepcji do komercjalizacji. To kolejny duży krok w stronę wzmacniania potencjału innowacyjnego polskich przedsiębiorców – mówi dr Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Badania kliniczne nanoformulacji leków przeciwnowotworowych, opracowanie testu nowej generacji do wykrywania tzw. dopalaczy we włosach, krwi i moczu czy opracowanie symulatora katastrof zbiorowych - to niektóre ze zwycięskich projektów w pierwszej w tym roku edycji konkursu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH