NCBiR wsparło projekt prac nad terapią celowaną w raku piersi

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GLG Pharma/ rynekaptek.pl   17-11-2016, 09:39

NCBiR wsparło projekt prac nad terapią celowaną w raku piersi Do tej pory naukowcom nie udało się opracować terapii na tę odmianę nowotworu

GLG Pharma pozyskała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) 10 mln zł dofinansowania i rozpoczyna prace nad terapią celowaną oraz testami na potrójnie negatywnego raka piersi (TNBC).

Rozpoczęcie I fazy badań klinicznych terapii celowanej przewidziane jest na 2017 rok. Ponadto spółka szacuje, że opracowanie i walidacja testu do immunodiagnostyki nowotworu TNBC wyniesie 36 miesięcy i rozpocznie się w styczniu 2017 roku.

Potrójnie negatywny rak piersi (TNBC – ang. Triple Negative Breast Cancer) stanowi ok. 12-17 proc. wszystkich przypadków nowotworów piersi, które są najczęściej wykrywanymi nowotworami u kobiet na całym świecie. Do tej pory naukowcom nie udało się opracować terapii na tę odmianę nowotworu.

Projekt rozwoju terapii celowanej wobec potrójnie negatywnego raka piersi oraz rozwój testów opartych o diagnostykę immunochemiczną do diagnostyki tego samego nowotworu będzie realizowany w ramach Programu INNOMED. Jego celem jest przeprowadzenie kompleksowych badań klinicznych oraz opracowanie i walidacja testów o dużym potencjale terapeutycznym.

Całkowita wartość projektu wynosi 13,6 mln zł, z czego wsparcie NCBiR, które spółka uzyskała w czerwcu tego roku stanowi 10 mln zł. Brakujące środki sfinansuje GLG Pharma. Czas realizacji projektu został przewidziany na lata 2016-2018.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH