NCK: aptekarze powinni pamiętać o zasłużonych dawcach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ŁS/rynekaptek.pl   17-12-2014, 10:41

NCK: aptekarze powinni pamiętać o zasłużonych dawcach Dawcom przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazem w załączniku do rozporządzeniu Ministra Zdrowia (fot. Fotolia/PTWP)

Do Narodowego Centrum Krwi napływają sygnały o pełnopłatnym wydawaniu leków, które dawcom krwi lub przeszczepu przysługują bezpłatnie.

W liście do Naczelnej Izby Aptekarskiej, NCK przypomina, iż w życie weszło rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 września 2014 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu leków dla świadczeniobiorcy posiadającego tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi" lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” (Dz. U. z 2014 r., poz. 1360).

Na podstawie zapisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych z środków publicznych (Dz. U. nr 164, poz. 1027 ze zm.) po okazaniu recepty wystawionej przez osobę do tego uprawnioną oraz legitymacji „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi", świadczeniodawcy przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki objęte wykazem leków zawartych w załączniku do rozporządzeniu Ministra Zdrowia  zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu leków dla świadczeniobiorcy posiadającego tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”.

O tym, że ostatnie zmiany w wykazie są kosmetyczne informowaliśmy 9 października. 

Z wykazu leków zniknęły dwa produkty lecznicze: Ferro-Gradumet (30 tabletek) oraz Vitaminum B compositum Polfarmex (50 tabletek w blistrach). 

Preparat witaminowy zamieszczony w wykazie pod Lp. 13 - Vitaminum B compositum Pliva zmieniono na Vitaminum B compositum Teva (50 tabletek).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH