Nettle S.A. partnerem firm farmaceutycznych w dystrybucji bezpośredniej leków do szpitali i aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Nettle S.A.   16-11-2017, 10:36

Nettle S.A. partnerem firm farmaceutycznych w dystrybucji bezpośredniej leków  do szpitali i aptek

Model sprzedaży bezpośredniej (DTP - direct-to-pharmacy) zaczyna odgrywać coraz większą rolę na rynku ochrony zdrowia. Dzięki niemu dostawy do aptek i szpitali realizowane są bez udziału pośredników, co daje wymierne korzyści dla wszystkich stron.

Producenci zyskują bezpośredni dostęp do rynku oraz możliwość dostosowania swojej oferty do konkretnego szpitala lub apteki. Zaś odbiorcy uzyskują wymierną korzyść w postaci niższych cen, a co za tym idzie, zwiększenia liczby dostawców i ich konkurencyjnych ofert.

Firma Nettle od ponad sześciu lat stosuje powyższy model w  obsłudze producentów, dostarczając im kompleksowe usługi związane z procesem samodzielnej sprzedaży. Jako operator dystrybucji bezpośredniej Nettle obsługuje sprzedaż wielu producentów produktów farmaceutycznych,  a liczba kolejnych, chętnych do działania według modelu DTP, dynamicznie wzrasta.

Oferta Nettle opiera się na  pełnej obsłudze procesu sprzedaży, na wszystkich jego etapach takich jak: udział w  przetargach, przyjmowanie i realizacja zamówień i reklamacji, organizacji magazynowania i transportu,archiwizacja dokumentów, obsługa księgowa oraz rozliczenia.

Firma Nettle  wspiera producentów leków w płatnościach zarówno  poprzez organizację finansowania,jak i możliwość znacznego wydłużenia kredytu kupieckiego. Ta ostatnia możliwość jest szczególnie istotna przy sprzedaży skierowanej  do szpitali.

Model DTP - korzyści dla rynku farmaceutycznego

Bezpośredni dostęp producentów do końcowych odbiorców leków znacząco wpływa na obniżenie cen, co jest efektem zwiększenia liczby dostawców zabiegających o sprzedaż do aptek czy szpitali.

Model DTP umożliwia producentom leków budowanie bezpośrednich relacji z odbiorcami oraz  pozwala na uzyskanie większej kontroli nad łańcuchem dostaw.

Producenci współpracujący  z operatorem DTP, jakim jest Nettle, mają zapewnioną płynność finansową, co gwarantuje im nieprzerwany cykl dostaw do szpitali i aptek.

Nettle - operator DTP w Polsce
·        W 2016 roku Nettle współpracowała z 580 szpitalami,14 000 aptek ogólnodostępnych i ponad dwoma tysiącami podmiotów o profilu leczniczym.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH