Neuca: pacjent odwiedza (naszą) przychodnię, potem udaje się do (naszej) apteki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stockwatch.pl/ rynekaptek.pl   20-04-2015, 14:45

Neuca: pacjent odwiedza (naszą) przychodnię, potem udaje się do (naszej) apteki Przychodnie i apteki: czy zadziała efekt synergii?

W tym roku nie przewidujemy już kosztów związanych z restrukturyzacją ACP Pharma, a 2015 będzie pierwszym rokiem z pełnym efektami korzyści płynącymi z integracji z tą firmą – ocenia Piotr Sucharski, prezes Grupy Neuca.


 
- Przejęcie tej firmy pozwoliło nam wzmocnić naszą pozycję rynkową oraz zniwelować negatywny wpływ obniżki marży urzędowej – dodaje szef spółki w wywiadzie dla StockWatch.pl.

- Bez uwzględnienia ACP Pharma wzrost przychodów Neuki byłby niższy, jednak dynamika w całym roku nadal byłaby pozytywna. W tym roku prognozujemy, że wartość rynku zwiększy się o 3-4 proc. Po pierwszym kwartale widzimy, że rynek w pierwszych trzech miesiącach zachowywał się lepiej od naszych założeń – ocenia Piotr Sucharski.

Dodaje, że dzisiaj spółka ma 400 produktów, podczas kiedy w aptece średnio na półce znajduje się od 2,5 do 6 tysięcy SKU: - Zajmujemy istotną pozycje w asortymencie. Nasze zadanie polega na tym, żeby przekonać farmaceutów do rekomendowania naszych produktów (marek farmaceuty). Zależy nam, aby aptekarze widzieli korzyść z polecania produktów Neuca.

- Inwestycje w przychodnie to długofalowy projekt, ale rentowny już od pierwszego roku. Segment podstawowej opieki medycznej osiągnął próg rentowności w grudniu 2014 r. Obecnie w skład naszej Grupy wchodzi 11 przychodni lekarskich i w najbliższych miesiącach ich liczba będzie się intensywnie zwiększać. W tym roku planujemy zakupić nawet kilkanaście przychodni – informuje Piotr Sucharski.

Jak podkreśla, celem Neuki na pierwszym etapie jest stworzenie niedużej sieci oferującej podstawowe usługi medyczne. - Obecnie jesteśmy na etapie wdrażanie jednolitej identyfikacji w przychodniach grupy. Sieć będzie rozwijana pod marką Świat Zdrowia. Pacjent, który odwiedza przychodnię udaje się potem do apteki. To jedna z kluczowych synergii. Efekty synergii dostrzegamy również pomiędzy przychodniami a naszymi nowymi biznesami, jak telemedycyna i badania kliniczne. Widzimy, że obszar podstawowej opieki medycznej może stać się istotnym źródłem budowy wartości grupy. Jednak na tym etapie jest za wcześnie mówić o oczekiwanych wynikach.

Więcej: http://wiadomosci.stockwatch.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH