Neuca planuje inwestycje w telemedycynę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: money.pl/ rynekaptek.pl   03-11-2014, 08:35

Neuca planuje inwestycje w telemedycynę

Przekroczenie pewnych progów udziału w rynku dzisiaj jest obarczone bardzo wysokim kosztem. Chodzi o bardzo silne relacje i powiązania między niezależnymi aptekami i małymi hurtowaniami - mówi w wywiadzie dla money.pl Piotr Sucharski, prezes Grupy Neuca.

Dodaje: - Nawet lepsza oferta często nie jest w stanie przekonać apteki do zmiany dostawców. Znaczący wzrost udziału w rynku w naszym przypadku jest możliwy w zasadzie jedynie poprzez przejęcia.

Prezes przyznał, że w tej chwili nie spółka nie prowadzi żadnych rozmów: - Co nie oznacza, że nie obserwujemy rynku. Jeśli tylko pojawi się dobra okazja, to na pewno będziemy podejmować odpowiednie kroki.

- Naszym najważniejszym segmentem jest i będzie sprzedaż hurtowa. Koncentrujemy na tym 95 procent uwagi. Chcemy jednak też spróbować czegoś nowego. Naszym celem jest obecność na szeroko pojętym rynku ochrony zdrowia. Wśród ważniejszych projektów jest budowa sieci przychodni, a także inwestycja w telemedycynę - zapowiada prezes Sucharski.

Dodaje: - Prowadząc przychodnie, moglibyśmy przekazywać strumień pacjentów do współpracujących z nami aptek i w ten sposób zwiększyć nasz potencjał. W pierwszym etapie mamy zamiar stworzyć sieć kilkunastu lub dwudziestu kilku przychodni w całej Polsce z rentownością na poziomie 10 procent. Będzie się to wiązać z nakładami na poziomie około 30 milionów złotych do końca przyszłego roku.

Jego zdaniem, telemedycyna to obszar, który jest obecnie najbardziej "trendy” na rynku ochrony zdrowia na świecie, szczególnie wysokie inwestycje ponoszone są w Stanach Zjednoczonych. Chodzi o rozwój urządzeń mobilnych i za ich pomocą powiązanie pacjenta z lekarzem. W ten sposób możliwy jest szybki, zdalny kontakt ze specjalistą, który ma dostęp do aktualnych wyników dotyczących stanu zdrowia pacjenta. Większość najpoważniejszych chorób może być analizowanych online.

- Chcemy zaangażować się w rozwój technologii telemedycznej. Te systemy zarówno w Polsce jak i na świecie są we wstępnej fazie rozwoju. W naszym kraju jest wielu świetnych programistów, cybernetyków, inżynierów i bardzo dobra kadra medyczna. Nie przesadzę mówiąc, że jesteśmy w stanie być liderem tej technologii na świecie. Budujemy struktury i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku będą tego wymierne efekty.

Więcej: http://www.money.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH