Neuca: platforma e-commerce ruszy w I kwartale 2017

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-01-2017, 12:08

Neuca: platforma e-commerce ruszy w I kwartale 2017 W czwartym kwartale 2016 r. prowadzono pilotaż projektu w ponad 30 aptekach w Poznaniu

Neuca ocenia, że dynamika wzrostu hurtowego rynku leków w I połowie 2017 r. nie powinna znacząco odbiegać od tej odnotowywanej w roku minionym - poinformował PAP prezes Piotr Sucharski.

Spółka liczy na utrzymanie w 2017 r. dwucyfrowego tempa wzrostu przychodów w segmencie produktów własnych, choć dynamika ta może być rdr niższa.

- Nie spodziewamy się, aby tempo wzrostu rynku w pierwszym półroczu znacząco różniło się od sytuacji w ubiegłym roku - powiedział PAP Sucharski.

Jak ocenił, ostatni kwartał 2016 r. był zgodny z oczekiwaniami spółki. Podtrzymał, że nie widzi zagrożenia dla realizacji prognozy zysku netto za 2016 rok na poziomie 110 mln zł. Po trzech kwartałach spółka miała 84,2 mln zł zysku netto, czyli zrealizowała prognozę w 77 proc.

Prognozę wyniku finansowego na 2017 rok grupa planuje opublikować w marcu.

Sucharski poinformował, że intencją grupy jest "dalszy wzrost wyniku finansowego i stały wzrost rentowności".

- Pozytywny udział we wzroście marży brutto ma rozwój biznesów synergicznych względem podstawowej działalności. Bardzo ważne są również stale poprawiające się wyniki ze sprzedaży produktów własnych - powiedział Sucharski.

Neuca informowała w marcu 2016 roku, że planuje uruchomienie platformy e-commerce dla klientów niezależnych, która będzie umożliwiała sprawdzenie dostępności wybranych leków, a także ich rezerwację. Sucharski poinformował, że platforma testowo już wystartowała.

- W czwartym kwartale 2016 r. prowadziliśmy pilotaż tego projektu w ponad 30 aptekach w Poznaniu. W pierwszym kwartale uruchomimy go w całej Polsce - powiedział prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH