Neuca podtrzymuje prognozę 90 mln zł zysku w 2014

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: neuca.pl/ rynekaptek.pl   12-11-2014, 11:27

Po wynikach za trzy kwartały tego roku Neuca podtrzymuje prognozę wypracowania 90 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych - informuje prezes spółki, Piotr Sucharski.

W jego  ocenie, wysiłki podejmowane przez grupę w różnych obszarach przełożą się na poprawę wyników w czwartym kwartale i dadzą podstawę do solidnych wzrostów w 2015 roku.

Neuca po trzech kwartałach 2014 roku wypracowała 59,2 mln zł zysku netto, o 17 proc. mniej niż przed rokiem. Bez zdarzeń jednorazowych grupa zarobiła 50,2 mln zł, 25 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub. r.

Na niższy zysk wpłynął spadek marży urzędowej, koszty restrukturyzacji ACP Pharma, a także konsolidacja ujemnego wyniku przejętej spółki.

Neuca poinformowała, że dzięki połączonym potencjałom firm oraz intensywnej pracy nad jakością obsługi klienta w ciągu trzech miesięcy grupie udało się zwiększyć udziały rynkowe do 31 proc., tj. o blisko punkt procentowy.

Równolegle z pracami restrukturyzacyjnymi grupa rozwijała również nowe biznesy. W lipcu przejęła pierwszą przychodnię lekarską. W kolejnych miesiącach zakupiła następne placówki i obecnie posiada 9 przychodni obsługujących ponad 36 tys. pacjentów.

W III kw. Neuca wprowadziła na rynek kolejne 45 produktów, w efekcie w portfolio jest ich już ponad 320. Spółka sfinalizowała także prace związane ze startem zakładu w Swarzędzu (wdrożenie linii do pakowania), który rozpocznie działalność jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH