Neuca podtrzymuje prognozę wyników

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ISB/rynekaptek.pl   12-05-2011, 07:43

Dystrybutor farmaceutyków Neuca podtrzymał prognozę wyników finansowych na 2011 roku, zakładającą m.in. 44 mln zł zysku netto, przy przychodach na poziomie 6,44 mld złotych.

Spółka spodziewa się, że po 11-proc. wzroście przychodów w I kwartale, kolejne przyniosą jednocyfrową dynamikę wzrostu, zgodną z rynkową, tj. ok. 5% - poinformował prezes Piotr Sucharski.

- Podtrzymujemy prognozę wyników na 2011 rok na wszystkich poziomach, a więc zysku netto, przychodów, zysku operacyjnego. W zysku netto wykonaliśmy prognozę na cały rok w 37 procentach" - powiedział Sucharski.

W tym roku grupa planuje osiągnąć 6,44 mld zł przychodów, 44 mln zł zysku netto, EBIT wysokości 76 mln zł oraz EBITDA na poziomie 100 mln zł. Po I kw. prognoza przychodów została zrealizowana w 28%, zysku operacyjnego w 33%, a zysku EBITDA - w 30% rocznego planu.

Przychody ze sprzedaży wzrosły w I kw. o 11% r/r do 1,77 mld zł, przy utrzymaniu marży brutto na sprzedaży wysokości ok. 8%. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 25,2 mln zł i był wyższy o 38% r/r dzięki wyższej sprzedaży. Zysk netto wyniósł 15,4 mln zł i był wyższy o 31% w skali roku.

- Nasza prognoza na ten rok zakłada dynamikę przychodów na poziomie wzrostu rynku, tj. 4-5%. W I kwartale rynek urósł o 10%, a nam udało się osiągnąć dynamikę powyżej rynku - powiedział prezes.

Dodał, że Neuca utrzymała wysoki wzrost sprzedaży pomimo obniżenia rabatu na leki refundowane, a wzrost wyników w I kw. to efekt reorganizacji, związanej z centralizacją logistyki i sprzedaży oraz strategia wspierania niezależnych aptek.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH