Neuca prognozuje 100 mln zł zysku netto

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: stooq.pl/ rynekaptek.pl   18-03-2015, 08:56

Neuca prognozuje 100 mln zł zysku netto

Neuca prognozuje, że w bieżącym roku wypracuje 100 mln zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych, przy założeniu wzrostu rynku hurtu farmaceutycznego o 4 procent - informuje spółka.

W 2014 r. grupa osiągnęła zysk netto na poziomie 93,4 mln zł, a po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych zysk netto wyniósł 86,3 mln zł (wzrost o 7 proc. r/r). Dynamika rynku w 2014 r. w niewielkim stopniu była wyższa niż w założonej prognozie (wzrost rynku o 5 procent).

W IV kw. 2014 r. zysk netto wyniósł 34,1 mln zł, a po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych wyniósł 36,1 mln zł ( wzrost o 163 proc. r/r). W ub. r. grupa utworzyła aktywa na stratę podatkową w wysokości 16,0 mln zł.

W 2015 r. grupa planuje realizację planów inwestycyjnych w wysokości ok. 50,4 mln zł. Planowane inwestycje to m.in. rozwój fabryki leków, w tym zakupy rejestrów leków, zakup podmiotów w obszarach przychodni i badań klinicznych.

Grupa planuje także wprowadzenie automatyzacji w kolejnym magazynie, wprowadzenie zmian modernizacyjnych i usprawniających w pozostałych magazynach (drogi dojazdowe, systemy wentylacji i ogrzewania), systemy informatyczne wspierające zarządzanie gospodarką magazynową, transportem i relacjami z klientem.

Udział grupy Neuca w rynku hurtu aptecznego przekroczył 30 procent w 2014 roku.

Więcej: http://stooq.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH