Neuca: większe zyski, wyższa prognoza finansowa

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   09-11-2012, 12:06

Giełdowy dystrybutor farmaceutyków Neuca po dziewięciu miesiącach 2012 roku wypracowała 55,8 mln zł zysku netto, zwiększając wynik o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku - informuje spółka w komunikacie prasowym.

W samym trzecim kwartale spółka zanotowała 86% zwyżkę wyniku netto, który wyniósł 18,4 mln zł. Z uwzględnieniem zdarzeń jednorazowych narastająco spółka osiągnęła 50 mln zł zysku netto(wzrost o 55%), a w ostatnim kwartale 15,4 mln zł (wzrost o 64%).

Władze firmy informują, że po trzech kwartałach tego roku zrealizowano 93% całorocznej prognozy finansowej, która zakłada osiągnięcie 60 mln zł zysku netto w całym 2012 roku bez zdarzeń jednorazowych. Po analizie obecnej sytuacji zarząd spółki zdecydował się na podniesienie celu finansowego do 70 mln zł bez zdarzeń jednorazowych.

Zdarzenia jednorazowe na poziomie netto w okresie styczeń – wrzesień 2012 wyniosły blisko 6 mln zł. Stanowiły je głównie koszty odpraw i ekwiwalentów za urlopy związane z zakończeniem działań restrukturyzacyjnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH