Neuca wypłaci rekordową dywidendę i przeprowadzi skup akcji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   17-04-2012, 13:10

Akcjonariusze spółki Neuca, hurtowego dystrybutora farmaceutyków, wyrazili zgodę na wypłatę blisko 11,6 mln zł dywidendy z zysku za 2011 rok - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka wypłaci 2,60 zł dywidendy na każdą akcję. Oznacza to, że wartość środków przeznaczonych w tej formie na podział zysku wzrosła w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 13 procent. Uprawnionymi do wypłaty dywidendy będą akcjonariusze, którzy będą właścicielami akcji w dniu 7 maja. Termin jej wypłaty został ustalony na 28 maja.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy dało również zielone światło na rozpoczęcie skupu akcji własnych przez spółkę. Na ten cel przeznaczone zostanie do 8,5 mln złotych. Maksymalna cena akcji, które będą kupowane w ramach programu wynosi 110 zł.

Akcjonariusze postanowili, że skup może trwać do 18 miesięcy od dnia podjęcia uchwały w tej sprawie. Pieniądze na realizację programu skupu akcji będą pochodzić ze specjalnie utworzonego funduszu rezerwowego, który zostanie zasilony środkami z zysku netto za 2011 rok.
Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH