NFZ: główni informatycy zwolnieni dyscyplinarnie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: bywalec.komputerworld.pl/ rynekaptek.pl   24-06-2015, 12:36

NFZ: główni informatycy zwolnieni dyscyplinarnie Zwolenieni z NFZ za sprawy związane z bezpieczeństwem

Andrzej Strug, dyrektor Departamentu Informatyki NFZ i jego zastępca Marek Ujejski zostali zwolnieni w trybie dyscyplinarnym. "Zwolnienie odczuwamy jako pretekst do pozbycia się niechcianych pracowników" - bronią się informatycy. O sprawie informuje Computerworld.pl.

Prezes Funduszu miał im zarzucić zaniedbania w sprawach związanych z bezpieczeństwem przetwarzania informacji oraz opóźnianie postępowania na zakup usług wsparcia dla serwerów IBM. Obowiązki dyrektora departamentu czasowo powierzył Marcinowi Grabowskiemu.

Strug i Ujejski swój punkt widzenia przedstawili w liście skierowanym do wszystkich członków Rady Funduszu, który przesłali też do ministra zdrowia, prof. Mariana Zembali i wiceministra Sławomira Neumanna.

„Od wielu miesięcy odczuwaliśmy niechęć Prezesa NFZ do merytorycznej współpracy z nami i powody przedstawione w piśmie zwalniającym nas z pracy, odczuwamy jako pretekst do pozbycia się niechcianych pracowników. Rzeczywiste powody tych działań pozostają dla nas zupełnie nieznane” – piszą w liście.

Strug i Ujejski uważają, że zarzuty pojawiły się po audycie zleconym przez nich firmie Oracle. Zwracają jednocześnie uwagę, że "niewątpliwym celem handlowym firmy Oracle jest sprzedaż Funduszowi dodatkowego oprogramowania narzędziowego wartego dziesiątki milionów złotych. (...) Departament Informatyki nie może godzić się na rekomendowanie dodatkowych zakupów bez sprawdzenia rzeczywistych korzyści biznesowych i ewentualnego porównania użycia narzędzi konkurencyjnych” – piszą.

Więcej: http://bywalec.computerworld.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH