NFZ: Jacyna zastąpi Jędrzejczyka?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: JMac./RZ/rynekaptek.pl   14-03-2016, 08:28

NFZ: Jacyna zastąpi Jędrzejczyka? Andrzej Jacyna jest napoważniejszym kandydatem do funkcji prezesa NFZ

Następca odwołanego w piątek 11 marca prezesa NFZ Tadeusza Jędrzejczyka nie jest jeszcze znany, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że może nim zostać jego zastępca, Andrzej Jacyna.

Jacyna, pełniący od 1 lutego obowiązki zastępcy prezesa NFZ ds. medycznych, jest najpoważniejszym pretendentem do stanowiska szefa Funduszu.

Przed laty był szefem Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych, następnie dyrektorem Mazowieckiego Oddziału NFZ.

Podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Katowice, 18-20 lutego 2016 r.) Jacyna odniósł się do sprawy likwidacji NFZ. Powiedział, że nie będzie jakimś problemem organizacyjnym, aby przenieść urzędników w całości czy części do urzędów wojewódzkich, a centralę NFZ zlikwidować i stworzyć w Ministerstwie Zdrowia departament, który zajmie się tymi zadaniami - pisał Rynek Zdrowia.

- Można powiedzieć, że proces "wygaszania" Funduszu już trwa od dawna: zadania NFZ zostały znacząco ograniczone, są inne instytucje, które się zajmują np. taryfikacją. Ministerstwo Zdrowia przejęło cały zakres dotyczący rozporządzeń koszykowych - mówił podczas Kongresu.

Andrzej Jacyna jest lekarzem, absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Posiada specjalizację II stopnia w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie.

W latach 1999 – 2001 był dyrektorem Branżowej Kasy Chorych dla Służb Mundurowych, a następnie dyrektorem Szpitala Grochowskiego w Warszawie.

Od maja 2005 r. do marca 2008 pracował jako dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

W latach 2008 – 2012 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH