NFZ ogłasza nabór na dyrektora pomorskiego oddziału

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   02-05-2016, 10:23

NFZ ogłasza nabór na dyrektora pomorskiego oddziału NFZ ogłosił nabór na stanowisko dyrektora pomorskiego oddziału

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ogłasza nabór na stanowisko dyrektora Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Minister zdrowia w kwietniu odwołał ze stanowiska dyrektora Małgorzatę Paszkowicz.

Przyszły dyrektor musi spełniać wymagania:

1) posiadać wykształcenie wyższe preferowane w zakresie prawa, ekonomii, medycyny, organizacji ochrony zdrowia lub zarządzania
2) posiadać wiedzę i doświadczenie, preferowane z zakresu ochrony zdrowia, dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora, potwierdzone stosownymi dokumentami
3) nie może być prawomocnie skazanym za przestępstwo popełnione umyślnie
4) powinien legitymować się minimum 5-letnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym – preferowane w sektorze ochrony zdrowia.

Przypomnijmy, minister zdrowia zwrócił się do Rady Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o opinię w sprawie odwołania Małgorzaty Paszkowicz ze stanowiska dyrektor oddziału - informuje przewodniczący rady pomorskiego NFZ, Michał Owczarczak.

Choć decyzja rady była negatywna, dyrektor i tak została odwołana. Zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych premier może odwołać prezesa NFZ na wniosek ministra zdrowia po zasięgnięciu opinii rady Funduszu. Opinia ta nie jest jednak wiążąca dla szefa rządu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH