NIA: hiszpański szpital o polskich stażystach

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   07-12-2017, 10:48

NIA: hiszpański szpital o polskich stażystach Dział farmacji szpitalnej przyjął na początku września polską panią magister farmacji i początkiem października kolejnego magistra (fot. archiwum)

Hiszpański Szpital Uniwersytecki w Elche, który uczestniczy w programie stażowym dla polskich farmaceutów szpitalnych, opublikował na swojej stronie internetowej informację na ten temat. O współpracy przypomina Naczelna Izba Aptekarska.

Idea programu została zapoczątkowana przez Naczelną Izbę Aptekarską w Polsce i rozwija dzięki współpracy z SEFH (hiszpańskim stowarzyszeniem farmaceutów szpitalnych) - informuje hiszpańska placówka.

Według polskich farmaceutów kształcenie farmaceutów szpitalnych w Polsce opiera się na odbyciu różnych specjalizacji, które nie są obligatoryjne w odróżnieniu od kształcenia farmaceutów poprzez system FIR w Hiszpanii – tzn. w ramach stażu porównywalnego do MIR w dziedzinie medycyny. Gwarantuje to szeroki trwający 4 lata zakres kształcenia na wysokim poziomie dedykowany magistrom.

Program realizowany jest również w Badalonie. W Głównym Szpitalu Uniwersyteckim w Elche stał się sukcesem i wzbogacającym doświadczeniem, dlatego może w przyszłości zostać poszerzony o inne szpitale w kraju oraz zagranicą – Niemczech Anglii czy Francji.

Dr. Andrés Navarro, szef farmacji szpitalnej Ogólnego Szpitala Uniwersyteckiego w Elche ocenia, że "wymiana wiedzy zawsze jest pozytywna i nie odrzucamy możliwości, że w przyszłości nasi farmaceuci będą mogli odbywać staże w Polsce".

Dział farmacji szpitalnej przyjął na początku września polską panią magister farmacji i początkiem października kolejnego magistra. Farmaceuci pracują w szpitalu przez okres 1 pełnego miesiąca. Zgodnie z ustalonym systemem spędzają 1 tydzień w każdym dziale farmacji, gdzie obserwują, zadają pytania i włączają się w codzienną pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH