NIA: to element "czarnej kampanii"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA, LJ/ rynekaptek.pl   24-11-2016, 13:39

NIA: to element "czarnej kampanii" Rzecznik Izby wyjaśnia kwestie "autorstwa"

Projekt nowelizacji ustawy Prawo farmaceutyczne powstał w Parlamentarnym Zespole ds. regulacji rynku farmaceutycznego. Sugerowanie, że mogło dojść do jakichkolwiek naruszeń zasad prawidłowej legislacji jest nieuzasadnione - informuje rzecznik NRA, Tomasz Leleno.

- Zarzuty są absurdalne, a cały ten incydent to nic innego jak burza w szklance wody. Projekt parlamentarnego zespołu trafił do konsultacji zarówno do nas, jak i do przedstawicieli wszystkich innych organizacji - wyjaśnia rzecznik Izby.

- Nasz prawnik skopiował pierwotną wersję dokumentu do pliku na swoim komputerze, naniósł uwagi do projektu i następnie zostało to oficjalnie odesłane do zespołu parlamentarnego. To dlatego we właściwościach pliku istnieje jego nazwisko - dodaje.

- Sugerowanie, że mogło w tej sytuacji dojść do jakichkolwiek naruszeń zasad prawidłowej legislacji jest nieuzasadnione. W naszej ocenie jest to jeden z elementów czarnej kampanii, której celem ma być dyskredytacja propozycji parlamentarnego zespołu. Takie zachowania są żywym dowodem na to, jak bardzo potrzebne są te regulacje - ocenia rzecznik prasowy.

Wyjaśnienia są efektem publikacji jednego z prawicowych portali, którego dziennikarze zajęli się tropieniem, kto jest autorem projektu nowelizacji ustawy PF.

"Wszystko wskazuje na to, że te szokujące propozycje opracowano w Naczelnej Izbie Aptekarskiej, a gotowiec wydrukował i ogłosił jako wynik własnych prac wspomniany parlamentarny zespół. Jest element wskazujący na taki przebieg wydarzeń. Sprawę ujawnili dziennikarze tygodnika „w Sieci”. Oto zajrzeli do właściwości pliku tekstowego zawierającego projekt ustawy. A tam widnieje: Krzysztof Baka" - podał portal wPolityce.pl.

Jak wyjaśniał przewodniczący zespołu, Waldemar Buda, pojawienie się w pliku nazwiska koordynatora biura prawnego NRA, mec. Krzysztofa Baki, jest efektem nanoszonych sukcesywnie zmian w dokumencie przez różne organizacje, zgłaszające swoje uwagi do projektu: - Nie widzę w tym żadnego problemu - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH