Nie ma obecnie możliwości uchwalenia zgodnej z prawem uchwały

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wspolnota.org.pl/ rynekaptek.pl   28-03-2018, 13:38

Nie ma obecnie możliwości uchwalenia zgodnej z prawem uchwały Uchwały powiatów bywają unieważniane przez nadzór wojewody i sądy administracyjne zarówno ze względu na ich niedostosowanie „do potrzeb ludności” (fot. archiwum)

Jak można uznać, że rozkład pracy aptek odpowiada „potrzebom ludności” skoro w jednej miejscowości dyżuruje apteka 24 godziny na dobę, a w innej apteki może w ogóle nie być i ludzie muszą jeździć np. do sąsiedniego powiatu? - zastanawia się Andrzej Gniadkowski.

Autor tekstu o problemie nocnych dyżurów opublikowanego na portalu wspolnota.org.pl przypomina, że o problemie dyskutują najbardziej zainteresowani jego rozwiązaniem: Związek Powiatów Polskich i Naczelna Rada Aptekarska.

- Problem w tym, że przy obecnych uregulowaniach nie ma właściwie możliwości uchwalenia zgodnej z prawem uchwały w sprawie układu pracy aptek ogólnodostępnych na terenie danego powiatu - zauważa autor.

Dodaje: - Uchwały powiatów bywają unieważniane przez nadzór wojewody i sądy administracyjne zarówno ze względu na ich niedostosowanie „do potrzeb ludności” np. brak dyżurów w porach nocnych wszystkich aptek; niedozwolone dyżurowanie pod telefonem; niedozwolona możliwość zamiany dyżurów aptek, nawet w wyjątkowych sytuacjach; lub dyżury „tylko” w godzinach 6-24 (co z godzinami 0-6 pyta nadzór wojewody warmińsko-mazurskiego).

Uchwały mogą być także unieważnione ze względu na nieuwzględnienie opinii okręgowej rady aptekarskiej (czyli nie uwzględnienie możliwości aptek.

Więcej: http://www.wspolnota.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH