Nie ma przymusu prowadzenia opieki farmaceutycznej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Radio Szczecin/ rynekaptek.pl   20-06-2016, 11:37

Nie ma przymusu prowadzenia opieki farmaceutycznej

Czy uzasadnione są obawy o konieczność dzielenia się lekarzy z aptekarzami pieniędzmi z NFZ za świadczenia opieki farmaceutycznej? - Na pewno nie będziemy konkurencją dla lekarzy - oceniła Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Izby Aptekarskiej.

- Opieka farmaceutyczna to nic nowego. To co teraz robimy, pracując przy pierwszym stole, z pacjentami, to zalążek takiej opieki. Doradzamy pacjentom, jakie leki stosować, jak je łączyć z suplementami. Projekt OF ma to umocować w prawie - mówiła Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Izby Aptekarskiej, w audycji na temat opieki farmaceutycznej w Radiu Szczecin.

Prezes ZOIA mówiła też, że nikt nie ma obowiązku prowadzenia opieki farmaceutycznej. Czy apteka się dostosuje do zaleceń projektu, w tym np. do posiadania pomieszczenia, w którym aptekarz będzie mógł rozmawiać z pacjentem czy nie, zależy od woli aptekarza czy chce ją świadczyć.

-  Spotykamy się z zaufaniem pacjentów, którzy - zanim pójdą do lekarza - radzą się nas w pierwszej kolejności w zakresie farmakoterapii. Projekt obejmuje współpracę z lekarzem opieki zdrowotnej i pielęgniarką.

Czy uzasadnione są obawy o konieczność dzielenia się lekarzy z aptekarzami pieniędzmi z NFZ za świadczenia opieki farmaceutycznej? - Z tego co wiem, jest to zupełnie inna pula pieniędzy, w związku z czym na pewno nie będziemy konkurencją dla lekarzy - mówiła prezes Zachodniopomorskiej Izby Aptekarskiej.

W radiowej dyskusji wzięli też udział dr Piotr Brukiewicz, prezes Śląskiej Rady Aptekarskiej i Grzegorz Zagórny, przewodniczący Zespołu ds. wdrażania opieki farmaceutycznej przy Ministrze Zdrowia.

Cała audycja do odsłuchania tutaj: http://radioszczecin.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH