"Nie możemy w tej sprawie nic narzucić"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dziennikpolski24.pl/ rynekaptek.pl   16-06-2016, 12:08

"Nie możemy w tej sprawie nic narzucić"

Niedawno Rada Powiatu Oświęcimskiego przyjęła uchwałę w sprawie pracy aptek w nocy. Wskazano w niej 10 aptek i dni, w których powinny dyżurować. Aptekarze z miejscowości Kęty nie stosują się jednak do uchwały.

Aptekarze przekonują, że rozumieją pacjentów, ale dodają, że nocne dyżury są dla nich nieopłacalne.

- Stawka za nocny dyżur magistra farmacji, a tylko taki może go pełnić, wynosi 200 zł. Tymczasem często bywa tak, że w nocy przychodzi jeden lub dwóch pacjentów, którzy kupują lekarstwa po kilka złotych - mówi dla Dziennika Polskiego Małgorzata Łuczkowska, właścicielka apteki "Św. Anny" w Kętach.

Aptekarze podkreślają, że są gotowi na kompromis. Dowodem na to jest fakt, że sami wystąpili do władz gminy z harmonogramem dyżurów w soboty, niedziele i dni świąteczne w godz. od 8 do 20.

Jednak burmistrz Kęt upiera się przy nocnych dyżurach i liczy na to, że "powiat postara się wyegzekwować przepisy uchwały".

- Nie ma na to siły, nie możemy w tej sprawie nic narzucić - odpowiada jednak starosta oświęcimski, Zbigniew Marzec. Beskidzka Okręgowa Izba Aptekarska próby narzucenia w ten sposób nocnych dyżurów nazwała skandalem. Według starosty, w tej sprawie potrzebne są dodatkowe uregulowania prawne ze strony Ministerstwa Zdrowia.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE