"Nie możemy zmusić aptekarzy do otwarcia aptek w nocy"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: paluki.tv/ rynekaptek.pl   18-03-2016, 12:38

"Nie możemy zmusić aptekarzy do otwarcia aptek w nocy"

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Barcinie radni poruszyli problem z dostępem do aptek w nocy. Może są jakieś sposoby, które zachęcą aptekarzy do nocnych dyżurów? - pytali.

Radny Krzysztof Harenda zaznaczył, że w ostatnim czasie ma dużo zgłoszeń od mieszkańców dotyczących braku dyżurów nocnych aptek w gminie Barcin - relacjonuje Pałuki TV.

- U nas niestety nie ma takich aptek funkcjonujących w porze nocnej. Wiem, że nie możemy jako gmina czy radni zmusić farmaceutów, żeby apteki były otwarte w nocy czy święta. Ale może są jakieś sposoby, które zachęcą ich do nocnych dyżurów, na przykład mniejsze opłaty. Może powiat tutaj mógłby jakoś pomóc - argumentował radny.

Burmistrz Barcina, Michał Pęziak, wyjaśniał, że kwestią funkcjonowania aptek w porze nocnej zajęła się już komisja zdrowia, a jej przewodniczący podjął inicjatywę, aby zorganizować posiedzenie komisji, na które zaproszeni zostali szefowie aptek barcińskich.

Burmistrz przyznał, że z tym jest ogromny problem i dopóki nie zapadną jakieś centralne rozstrzygnięcia i nie zobowiąże się aptekarzy, żeby wprowadzili dyżury, to nie rozwiąże się tej sytuacji. W tej chwili aptekarze twierdzą, że nie ma zbyt dużo klientów w nocy, więc nie opłaca im się utrzymywać pracownika i płacić mu wyższej stawki za pracę w nocy.

Alicja Wiczewska, dyrektor SPZOZ W Barcinie, przypomniała, że w pobliskim Żninie funkcjonuje "apteka na telefon". W ten sposób jednak nie można kupić leków w sprzedaży odręcznej. Realizowane są tylko recepty i tylko te, które zostały wystawione najpóźniej w danym dniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH