"Nie można im nic narzucać"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Wiadomości Wrzesińskie/ rynekaptek.pl   12-12-2016, 12:44

 "Nie można im nic narzucać" Ten przepis konfliktuje niekompetentnych radnych i starostów z prowadzącymi swoje apteki farmaceutami

Czy rada powiatu podjęłaby uchwałę w sprawie darmowych taksówek w nocy, gdyby takie było życzenie mieszkańców, na koszt taksówkarzy. - Nie, to niemożliwe, nie można im nic narzucać - padła odpowiedź. Ale jednocześnie nie ma problemu z narzucaniem nocnych dyżurów aptekom.

Art. 94 ust. 2 Prawa farmaceutycznego, który mówi, że rozkład godzin aptek ogólnodostępnych ustala rada powiatu po zasięgnięciu opinii samorządu terytorialnego i aptekarskiego, został skonstruowany na kanwie przepisów obowiązujących jeszcze w czasach komunistycznych, czyli wtedy, gdy apteki były tylko i wyłącznie państwowe - przypomina mgr farm. Mariusz Politowicz, kierownik apteki "Pod wagą" w Pleszewie, w wywiadzie dla "Wiadomości Wrzesińskich".

- Tyle że czasy się zmieniły. I to zdecydowanie! Ten przepis konfliktuje niekompetentnych radnych i starostów z prowadzącymi swoje apteki farmaceutami - dodaje i opisuje sedno konfliktu:

- Wydawałoby się, że to ja jako właściciel i kierownik apteki decyduję, w jakich godzinach ją otwieram i zamykam. Tymczasem tak nie jest, a przynajmniej nie do końca. Samorząd powiatowy może narzucić mi dyżury. Mógłbym je zaakceptować, gdyby np. mi za nie zapłacił. Co usłyszę w odpowiedzi od starosty pleszewskiego, wrzesińskiego czy każdego innego? Nie mogę, nie mam podstaw prawnych, przecież to prywatny biznes. To jakim prawem oczekujesz ode mnie, bym za darmo dyżurował?

- Półtora roku temu na jednym ze spotkań zapytałem swojego starostę wprost: czy rada powiatu podjęłaby uchwałę w sprawie darmowych taksówek w nocy, gdyby takie było życzenie mieszkańców Oczywiście na koszt taksówkarzy. Nie, to niemożliwe, nie można im nic narzucać - odparł starosta.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH