Nie namawiaj pacjenta na lojalność

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WIF, ms/ rynekaptek.pl   03-03-2015, 10:01

Nie namawiaj pacjenta na lojalność

Lubuski WIF przypomniał, że namawianie pacjentów przez pracowników apteki do uczestnictwa w programie lojalnościowym jest zabronione.

Lubuski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny informuje, że w przypadku stwierdzenia dystrybucji oraz namawiania pacjentów przez pracowników apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego do uczestnictwa w programie lojalnościowym lub w innej  formie reklamy, - będzie kierował osobę odpowiedzialną do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej odpowiedniej Izby Aptekarskiej.

Lubuski WIF wskazał, że zgodnie z ustawą Prawo farmaceutyczne zabroniona jest reklama aptek i punktów aptecznych oraz ich działalności (nie stanowi reklamy informacja o lokalizacji i godzinach pracy apteki lub punktu aptecznego).


Lubuski WIF przypomniał także, że 27 sierpnia 2014 r. zapadł wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, sygn. akt II GSK 1000/13, oddalający skargę złożoną wobec wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 25 stycznia 2013 r. sygn. akt VI SA/Wa 2463/12, w którym Sąd utrzymał w mocy decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego nakazującą zaprzestania prowadzenia reklamy apteki w formie programu lojalnościowego.

Więcej: WIF w Zielonej Górze

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH