Nie przyjęli harmonogramu pracy aptek, bo czują się ignorowani

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: powiat.oswiecim.pl/ rybekaptek.pl   25-03-2015, 09:46

Nie przyjęli harmonogramu pracy aptek, bo czują się ignorowani

Rada Powiatu w Oświęcimiu odrzuciła projekt uchwały w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek w niedziele i święta. Radni twierdzą, że na znak protestu, bo ich uchwały pozostają propozycjami tylko na papierze.

- Ustawodawca nałożył na radę powiatu obowiązek określenia harmonogramu pracy aptek na danym terenie. Sęk w tym, że nic z tego nie wynika. W praktyce, Beskidzka Okręgowa Izba Aptekarska w Bielsku-Białej przedstawia nam grafik, na który nie mamy żadnego wpływu. Nie możemy wprowadzić  jakichkolwiek wiążących zmian. A zatem, czy przyjmiemy uchwałę czy odrzucimy, nie ma to dla sprawy żadnego znaczenia - przyznaje wiceprzewodniczący rady powiatu Adam Merta, z zawodu lekarz.

Zdaniem radnych, ustawodawca powinien ten przepis w końcu zlikwidować, albo też dać powiatom realne uprawnienia do ustalania godzin pracy tych placówek.

- W przeszłości ze strony izby aptekarskiej padały nawet propozycje, że można wprowadzić w wyznaczonych punktach dyżur całodobowy. Mielibyśmy jednak za to, jako powiat, zapłacić. Uważam taką propozycję za absurdalną i nieuczciwą, bo gdybyśmy mieli dopłacać za pracę w godzinach nocnych, to izba aptekarska powinna płacić powiatowi udział w zyskach aptek z tytułu osiągania przychodów w porze dziennej, bo godziny pracy dzienne teoretycznie też ustanawia rada powiatu - zauważa Andrzej Skrzypiński.

Radni jednak nie chcą widzieć katastrofalnej sytuacji ekonomicznej niektórych aptek, dla których konieczność pełnienia dyżurów w nocy i święta stanowi dodatkowe finansowe obciążenie.

Więcej: http://powiat.oswiecim.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH