Niebezpiecznik.pl: wyciekły dane pacjentów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: niebezpiecznik.pl/ rynekaptek.pl   06-12-2017, 08:09

Niebezpiecznik.pl: wyciekły dane pacjentów W treści plików graficznych znajdowały się dane osobowe pacjentów (fot. archiwum)

Kilkudziesięciu szpitali z całego kraju, w tym psychiatrycznych, może dotyczyć wyciek m.in. danych pacjentów oraz pracowników lecznic - informuje portal niebezpiecznik.pl. Serwis zaznacza, że dane mógł pobrać każdy.

"Setki zrzutów ekranu i dokumentów z danymi osobowymi i medycznymi pacjentów oraz dane finansowe dziesiątek szpitali, w tym dane dostępowe do różnych systemów informatycznych oraz dane osobowe pracowników szpitali - takie informacje znajdowały się w publicznie dostępnym katalogu systemu stosowanego do obsługi placówek opieki zdrowotnej, obsługiwanego przez firmę Konsultant IT" - podaje portal niebezpiecznik.pl.

"W treści plików graficznych znajdowały się dane osobowe pacjentów, wraz z informacją o tym gdzie byli leczeni i/lub na co byli leczeni (...) w katalogu znajdowały się pliki arkuszy kalkulacyjnych. Dotyczyły one finansów szpitali, ale niektóre z nich również zawierały dane pacjentów" - wylicza portal niebezpiecznik.pl.

Wiceprezes Konsultant IT Tomasz Kuncewicz przesłał do serwisu niebezpiecznik.pl odpowiedzi na pytania. Zaznaczył, że wiadomość od tego portalu była "pierwszym w historii firmy sygnałem o niewłaściwym zabezpieczeniu informacji".

Zapowiedział, że Konsultant IT zrezygnuje ze współpracy z firmą, która stworzyła system helpdesk zainstalowany na zewnętrznym serwerze i sprawuje nad nim nadzór autorski.

Więcej: https://niebezpiecznik.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH