Niech dostęp do leków zapewnia szpital

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: ipultusk.pl/ rynekaptek.pl   26-07-2016, 15:41

Niech dostęp do leków zapewnia szpital Powiat znalazł tymczasowe rozwiązanie braku nocnych dyżurów aptek

Powiat w Pułtusku opracował projekt nocnych dyżurów aptek w związku z rezygnacją z pracy apteki całodobowej. Okręgowa Izba Aptekarska odpowiedziała, że zajmie się projektem po wakacjach. Powiat czeka.

Starostwo Powiatowe informuje, że w związku z rezygnacją z pracy całodobowej apteki, zarząd powiatu w Pułtusku opracował projekt uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych funkcjonujących na terenie powiatu pułtuskiego - informuje portal ipultusk.pl.

Uchwała została zaopiniowana pozytywnie przez burmistrza Pułtuska oraz wójtów gmin powiatu. Natomiast Okręgowa Izba Aptekarska - jako samorząd aptekarski - poinformowała, że opinię w tej  sprawie przygotuje i przedstawi radzie powiatu "po wakacjach".

Brak wymaganej ustawowo opinii spowodował, że zarząd powiatu w Pułtusku postanowił wycofać na razie temat z porządku obrad sesji rady powiatu. Jednocześnie brak uchwały Rady Powiatu spowodował, iż żadna apteka nie prowadzi dyżurów nocnych.

Do czasu uzyskania opinii samorządu aptekarskiego i uchwalenia uchwały, władze powiatu zwróciły się do dyrektora Szpitala Powiatowego Gajda-Med Sp. z o.o z prośbą o zabezpieczenie pomocy medycznej w postaci dostępu do leków (głównie ratujących życie i zdrowie) w sytuacjach nagłych, dotyczących opieki świadczonej przez szpital.

Więcej: http://www.ipultusk.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH