Niełatwe alianse w świecie farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   30-04-2015, 20:26

Niełatwe alianse w świecie farmacji

21 kwietnia 2015 r. Teva złożyła propozycje przejęcia Mylan za kwotę 82 dolarów za każdą akcję. Propozycja opiewa na całkowitą wartość kapitału, wynoszącą ok. 43 mld dolarów. Jednak propozycja nie została przyjęta z entuzjazmem, na co wskazuje list szefa Tevy do przewodniczącego zarządu Mylan M.V.

"Biorąc pod uwagę konstruktywny wynik naszego spotkania oraz dalsze rozmowy, byłem zawiedziony, że Pański list z 27 kwietnia miał zupełnie inny ton. Pański list przedstawia bardzo zniekształcony obraz firmy Teva i pomija jej bogate dziedzictwo, wyjątkową kulturę, osiągnięcia stawiające ją na czołowej pozycji w branży i działania, które przynoszą korzyści pacjentom i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie systemów opieki zdrowotnej na całym świecie, od lat tworząc istotną i trwałą wartość dla naszych akcjonariuszy" - pisze Erez Vigodman, prezes Tevy do Roberta Coutry'ego, przewodniczącego zarządu Mylan.

"Jestem przekonany, że nasi akcjonariusze nie popierają zniesławiania, podawania fałszywych informacji, przywoływania sytuacji z przeszłości czy wybiórczego przedstawiania faktów, które to praktyki z pewnością nie działają na ich korzyść. Wolałbym, aby zamiast tego skupić się na szansie stworzenia znacznej wartości, jaką połączenie Tevy i Mylan stanowi dla naszych akcjonariuszy oraz innych interesariuszy obydwu spółek. Zawsze będę podkreślał znaczne zaangażowanie Tevy w jak najszybsze sfinalizowanie transakcji. W tym celu jesteśmy gotowi podjąć konstruktywny dialog z Zarządem Mylan, jednocześnie kontynuując uzyskiwanie pozwoleń od organów antymonopolowych oraz bazując na dotychczasowych pozytywnych relacjach z akcjonariuszami Mylan i Teva" - dodaje szef firmy farmaceutycznej.

Więcej: http://www.pap.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH