Niepokoi nas ryzyko pojawienia się dodatkowych kosztów dla aptek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   28-02-2018, 12:39

Niepokoi nas ryzyko pojawienia się dodatkowych kosztów dla aptek To co niepokoi część środowiska to ryzyko pojawienia się dodatkowych kosztów dla aptek, związanych choćby z dostosowaniem infrastruktury IT do wymagań systemowych (fot. archiwum)

Z punktu widzenia farmaceutów założenia projektu oceniamy pozytywnie - mówiła Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, odnosząc się do kwestii oceny rozwiązań przyjętych w pilotażu e-recepty.

Recepty wystawiane w formie tradycyjnej często zawierają błędy, które uniemożliwiają ich realizację, co powoduje dyskomfort po stronie pacjenta. Wdrożenie e-recepty w dużej mierze wyeliminuje błędnie wystawiane dokumenty oraz uszczelni cały system – powiedziała prezes NRA, podczas debaty "E-recepta: ułatwienia dla pacjenta, wyzwanie dla lekarzy i aptekarzy?"

– Realnym zagrożeniem, jakie należy brać pod uwagę jest brak lub ograniczony dostęp do Internetu, jak również przerwy w dostawie prądu, dotkliwe szczególnie w obszarach mniej zurbanizowanych. W sposób naturalny pojawia się zatem pytanie, jak powinien zachować się aptekarz w sytuacji, gdy nie będzie mógł wydać pacjentowi leku ratującego życie z uwagi na zaistnienie takich sytuacji? To pytanie, które nie może pozostać bez odpowiedzi – dodała Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

– To co niepokoi część naszego środowiska to ryzyko pojawienia się dodatkowych kosztów dla aptek, związanych choćby z dostosowaniem infrastruktury IT do wymagań systemowych. Z pewnością będziemy o tym rozmawiać z przedstawicielami resortu zdrowia oraz wykonawcą – podsumowała prezes NRA.

Więcej: nia.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH