Nieprawidłowo funkcjonujący portal NFZ. SIA interweniuje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   09-06-2015, 10:38

Nieprawidłowo funkcjonujący portal NFZ. SIA interweniuje

Śląska Izba Aptekarska po raz kolejny zgłasza do śląskiego oddziału NFZ nieprawidłowości  dotyczące funkcjonowania portalu świadczeniodawcy.

W związku z bardzo dużą liczbą otrzymanych od aptekarzy oraz właścicieli aptek pytań dotyczących nieprawidłowego funkcjonowania portalu NFZ, Izba zwraca się o pilną odpowiedź w tej sprawie.

- Według posiadanych informacji Śląski Oddział Wojewódzki NFZ do chwili obecnej nie umożliwił rozliczenia ostatniego okresu refundacyjnego. Sytuacja jest o tyle niepokojąca, że trwa już powyżej 5 dni roboczych. Okres ten wykracza prawdopodobnie poza termin wynikający z ustawy refundacyjnej" - informuje szef śląskiej Izby, Piotr Brukiewicz, w piśmie do dyrekcji OW NFZ w Katowicach.

Dodaje: - Lakoniczny komunikat w tej sprawie zamieszczony na stronie internetowej portalu, a także niemożliwość skontaktowania się telefonicznie z ŚOW NFZ, budzi nasze coraz większe zaniepokojenie. Pomimo licznej korespondencji w tej sprawie i wielokrotnych zapewnień ze strony ŚOW NFZ o dołożeniu wszelkich starań usprawnienia systemu, jego funkcjonowanie nadal zawodzi.

Aby rozliczyć przesłane zestawienie refundacyjne, apteka po kilkanaście lub kilkadziesiąt razy dziennie loguje się do systemu, niejednokrotnie przez kilka dni, sprawdzając, czy zestawienie zostało przetworzone. Powoduje to bardzo duże niedogodności i dezorganizuje pracę apteki, nie mówiąc już o stresie oraz wydłużającym się okresie otrzymania refundacji.

Opisywany problem nie ma charakteru ogólnopolskiego. Izba prosi o pilną odpowiedź lub komunikat, w jakim terminie zostanie przywrócona prawidłowa funkcjonalność portalu ŚOW NFZ oraz kiedy ostatnia refundacja zostanie rozliczona i przekazana aptekom?

Więcej: http://www.katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH