NIK opublikuje w maju raport dot. smogu w Polsce

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   22-03-2018, 15:28

NIK opublikuje w maju raport dot. smogu w Polsce Raport pokaże, które kraje w Europie mają problem ze smogiem (Fot. Archiwum)

NIK opublikuje w maju tego roku raport dotyczący smogu w Polsce. Izba wraz z Europejskim Trybunałem Obrachunkowym przeprowadziła kontrolę jakości powietrza w 15 krajach UE. Raport dot. całej piętnastki będzie znany w czerwcu.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w środę 21 marca, brał udział w panelu dyskusyjnym "Czym oddychamy? Jak wygrać walkę ze smogiem?", zorganizowanym przez Fundację Przyjazny Kraj. W wydarzeniu brał udział także rządowy pełnomocnik ds. programu "Czyste powietrze" Piotr Woźny.

Prezes NIK poinformował, że najnowszy raport dotyczący problemu smogu w Polsce ma zostać opublikowany w maju. - Miesiąc później powstanie zbiorczy dokument podsumowujący sytuację w 15 krajach europejskich - dodał.

Kwiatkowski poinformował ponadto, że wystąpienia pokontrolne zostały już wysłane do trzech ministerstw - środowiska, energii i przedsiębiorczości. Dodał, że jeden resort otrzymał ocenę pozytywną, drugi negatywną, a trzeci opisową. Kwiatkowski nie chciał ujawnić, które ministerstwo otrzymało jaką ocenę, lecz naprowadził, iż "najłatwiej dostać pozytywną ocenę jak się najkrócej daną problematyką zajmuje".

- Nasz raport będzie taką mapą drogową do podejmowania trudnych decyzji, ponieważ pokaże nie tylko kraje, które dalej mają problem ze smogiem, ale także kraje, które sobie z nim poradziły i jakie decyzje i w jakim czasie były w tych krajach podejmowane - powiedział prezes NIK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH