NIK: wyniki kontroli Instytutu Reumatologii są niepokojące

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIK/rynekaptek.pl   21-03-2016, 10:17

NIK: wyniki kontroli Instytutu Reumatologii są niepokojące NIK stwierdził nieprawidłowości w Instytucie Reumatologii w Warszawie

NIK przeprowadziła kontrolę prawidłowości funkcjonowania Instytutu Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie. Wyniki kontroli są bardzo niepokojące. Izba stwierdziła, że Instytut w nikły sposób realizuje swój podstawowy cel, jakim jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych.

Sytuacja ta nie zmienia się od kilku lat, co potwierdzają wyniki kontroli NIK przeprowadzonej w Instytucie w 2011 roku. Jedną z konsekwencji tego stanu rzeczy jest coraz niższy - w ostatnich latach - udział przychodów z działalności Instytutu związanej z prowadzeniem prac naukowych oraz rozwojowych. Także działania Instytutu na rzecz pozyskania grantów okazały się nieskuteczne - stwierdza NIK.

Udział pracowników naukowych Instytutu w ogólnej liczbie zatrudnionych sukcesywnie w ostatnich latach obniżał się. Nie wdrażano wyników przeprowadzonych badań naukowych i prac rozwojowych.

Tak niska aktywność działalności badawczo-rozwojowej doprowadziła do spadku rangi Instytutu, co skutkowało obniżeniem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) kategorii naukowej Instytutu. NIK zauważyła również, w 2014 roku kierownictwo Instytutu podjęło działania na rzecz pozyskania przychodów, ale były one niewystraczające.

NIK we wnioskach pokontrolnych zaleca:

- zintensyfikowanie działalności badawczo-rozwojowej Instytutu,
- kontynuowanie działań naprawczych finansów Instytutu, w tym zmierzających do pozyskania nowych źródeł przychodów,
- podjęcia działań poprawiających komunikację z pracownikami,
- wyeliminowania przypadków bezumownego zlecenia usług medycznych podmiotom zewnętrznym.

Wnioski pokontrolne

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH