NIL zgłasza problemy z systemem numerowanych recept lekarskich

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIL/ rynekaptek.pl   12-10-2016, 08:36

NIL zgłasza problemy z systemem numerowanych recept lekarskich NFZ apelował do NIL, by zalecała wszystkim lekarzom jak najszybszą aktualizację danych w SNRL

Lekarze i lekarze dentyści coraz częściej zgłaszają kłopoty z przejściem procedury aktualizacji danych w systemie numerowanych recept lekarskich (SNRL). Ten warunek muszą spełnić, by móc wystawiać recepty na leki refundowane po 1 stycznia 2017 r.

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz zaniepokojony źle działającym systemem numerowanych recept lekarskich (SNRL) prosi prezesa NFZ Andrzeja Jacynę o wyjaśnienie i zlikwidowanie przyczyn wadliwego funkcjonowania systemu.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych NFZ powinien umożliwić lekarzom i lekarzom dentystom bezproblemowe  korzystanie z ich ustawowego uprawnienia do wystawiania recept na leki refundowane.

NFZ apelował do NIL, by zalecała wszystkim lekarzom jak najszybszą aktualizację danych w SNRL, obawiając się (jak się okazuje słusznie) sparaliżowania systemu pod koniec roku. Do końca roku jeszcze daleko, a SNRL już stwarza problemy.

- Tymczasem NFZ ma obowiązek zapewnienia możliwości realizowania praw chorych do leków refundowanych, a lekarzom do wystawiania na te leki recept. Aktualizacja danych, jako proces techniczny i wtórny wobec istoty sprawy, nie może uniemożliwiać czy utrudniać choremu uzyskania należnej mu pomocy - pisze Maciej Hamankiewicz.

Więcej: nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE