Niskie płace, zapowiedzi likwidacji - NFZ ma problemy kadrowe

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: pulshr.pl/ rynekaptek.pl   26-03-2018, 09:03

Niskie płace, zapowiedzi likwidacji - NFZ ma problemy kadrowe Obecnie NFZ zatrudnia ponad 5 tys. osób, ale biorąc pod uwagę dodatkowe zadania, które się pojawiają, powinien zatrudniać kolejne (fot. archiwum)

NFZ zatrudnia ponad 5 tys. osób. Potrzebuje jednak zdecydowanie więcej pracowników - tych niełatwo znaleźć, a dodatkowo, po ogłoszeniu przez PiS likwidacji Funduszu, wiele osób odeszło. O nowych pracowników jest coraz trudniej.

- Fundusz boryka się z problemami kadrowymi - potrzebuje pracowników głównie do kontroli świadczeniodawców oraz działu IT, ale tych niełatwo znaleźć. Przyczyną są przede wszystkim zbyt niskie propozycje płacowe, które mogę zaoferować - mówi w rozmowie z PulsHR.pl Andrzej Jacyna, p.o. prezesa NFZ.

Przyznaje, że problem istnieje.

- Mamy problemy z naborem pracowników, a ci, którzy pracują, odchodzą do innych instytucji. Najczęściej do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji albo do naszych świadczeniodawców. Zatrudniamy więc ludzi młodych, niedoświadczonych i na pewno instytucja na takich manewrach kadrowych traci - mówi.

Zapytany, gdzie leży przyczyna problemów kadrowych, twierdzi, że w zbyt niskich płacach, które Fundusz może zaoferować.

- To nie są konkurencyjne płace na rynku, w związku z czym dla wielu nie są one interesujące. Nie pomaga nam również fakt, że ogłoszona została likwidacja NFZ, która zresztą została później odroczona o dwa lata - tłumaczy Jacyna.

Wylicza, że obecnie NFZ zatrudnia ponad 5 tys. osób, ale biorąc pod uwagę dodatkowe zadania, które się pojawiają, powinien zatrudniać kolejne.

- Przez ostatnie dwa lata udało się przekonać decydentów do zwiększenia poziomu zatrudnienia łącznie o ponad 100 etatów - dodaje prezes NFZ.

W 2016 r. średnie wynagrodzenia urzędników wynosiły w NFZ ponad 5 tys. zł brutto, a w centrali ponad 7 tys. zł brutto.

Więcej: http://www.pulshr.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH