Notowania WIG-leki w styczniu poszły w górę

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: parkiet.com/rynekaptek.pl   18-01-2018, 11:09

Notowania WIG-leki w styczniu poszły w górę W subindeksie zgrupowanych jest obecnie osiem spółek (Fot. Archiwum)

W 2017 roku WIG-leki zyskał blisko 12 procent. Wynik pozwolił uplasować ten subindeks w połowie wszystkich indeksów sektorowych pod względem stopy zwrotu, co oznacza, że umożliwił inwestorom zyskać więcej - pisze portal parkiet.com.

W subindeksie zgrupowanych jest obecnie osiem spółek (Mabion, Celon Pharma, Bioton, Krka, Cormay, Biomed-Lublin, Master Pharm, Sopharma).

Od początku stycznia br. subindeks WIG-leki zyskał już około 8 proc. Największa w tym zasługa Mabionu.

Notowania WIG-leki w dużej mierze zależą właśnie od kursów Mabionu, ale także Celon Pharmy. Udział w portfelu pierwszej z nich wynosi ponad 46 proc., drugiej zaś – 30 proc.

Jak informuje portal, w poniedziałek 15 stycznia został ustanowiony historyczny szczyt notowań Mabionu w ujęciu intraday na 139 zł. Z kolei kapitalizacja spółki pracującej nad lekiem biopodobnym do MabThery, używanej w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, chłoniaków i białaczek przekraczała 1,6 mld zł. 

Portal podaje, że poniedziałkowy wystrzał kursu o 13 proc. to pokłosie informacji o farmakodynamice leku MabionCD20 we wskazaniu chłoniaki nieziarniczne i możliwości wprowadzenia leku do obrotu w najbliższym czasie.

Specjalnych powodów do zadowolenia nie mają jednak posiadacze akcji Master Pharmu, jedynego na GPW producenta suplementów diety. W sierpniu 2017 r. walory spółki kosztowały ponad 6 zł, podczas gdy obecnie wyceniane są na 3,4 zł.

Więcej: http://www.parkiet.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH