Nowy podmiot w łódzkiej SSE: to firma produkująca kosmetyki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   29-01-2016, 13:26

Nowy podmiot w łódzkiej SSE: to firma produkująca kosmetyki

Krakowska spółka Elfa Pharm uruchomiła produkcję kosmetyków w dawnej fabryce farmaceutycznej w Chociwiu (pow. łaski) na terenie Łódzkiej SSE. W nowe linie produkcyjne, specjalistyczny magazyn oraz laboratoria - w tym jedno w Łodzi - firma zainwestowała osiem mln zł.

Poprzednia firma działająca w tym miejscu zakończyła działalność. Elfa otrzymała zezwolenie na działalność w ŁSSE w 2013 r. Firma zobowiązała się do stworzenia do końca ubiegłego roku 30 miejsc pracy, a obecnie zatrudnia na czas nieokreślony 47 pracowników.

Spółka została zobowiązana do zainwestowania w ŁSSE 8 mln złotych. W przejętym - wraz z infrastrukturą i wykwalifikowanymi pracownikami - zakładzie w Chociwiu, uruchomiono nowe linie produkcyjne, pakujące, magazyn wysokiego składowania oraz laboratorium fizyczno-chemicznego, umożliwiające kontrolę jakości wyrobów. W Łodzi zlokalizowano laboratorium badawczo-rozwojowe.

- W kolejnych etapach rozwoju zakładu będziemy inwestować w infrastrukturę, zwłaszcza związaną z ochroną środowiska. Posiadamy własną oczyszczalnię ścieków, ale jej procesy technologiczne są już nieco przestarzałe. W związku z planowanym wzrostem produkcji wzrośnie też zatrudnienie. Obecnie - razem z pracownikami sezonowymi - zatrudniamy ok. 70 osób - powiedział dyrektor zakładu w Chociwiu, Paweł Włochacz.

Branża kosmetyczna - wraz z farmacją i biotechnologią - jest jedną z podstawowych sześciu specjalizacji wyznaczonych w strategii rozwoju regionu. Zdaniem Janusza Baranowskiego z Regionalnego Centrum Obsługi Inwestora Woj. Łódzkiego, w przeszłości branża przeżywała kryzys, padały uznane marki regionalne, np. Pollena czy Kolastyna. - Obecnie branża farmaceutyczno-kosmetyczna się odradza. W 2010 r. zatrudniała ponad 10 tys. osób, w ubiegłym roku - ok. 13 tysięcy.

ŁSSE wydała w ubiegłym roku dwa zezwolenia na działalność firm z tego sektora. Obok producentów farmaceutyków i leków, takich jak zakłady Delia i Polfa, łódzka strefa ma także bogato reprezentowaną branżę opakowań, produkującą w dużej mierze na ich potrzeby.

W laboratoriach i zakładach produkcyjnych Grupy Elfa Pharm w Krakowie, Łodzi i Chociwiu powstają głównie kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH