NRA prosi premier o spotkanie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NRA/rynekaptek.pl   21-03-2016, 08:27

NRA prosi premier o spotkanie NRA prosi Beatę Szydło o rozmowy o zmianach w aptekach

W interesie naszego państwa i jego obywateli jest stworzenie aptekom, które są placówkami ochrony zdrowia publicznego, stabilnych warunków działalności - pisze w liście do premier Beaty Szydło prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

W imieniu samorządu aptekarskiego oraz zrzeszonych w nim polskich farmaceutów, kierując się troską o naszych pacjentów, w tym przede wszystkim o prawidłowe zaopatrzenie ich w leki ratujące zdrowie i życie, uznając równocześnie naszą współodpowiedzialność za przyszłość polskiego aptekarstwa i zawodu farmaceuty, proszę Panią Premier o spotkanie z przedstawicielami Naczelnej Rady Aptekarskiej - czytamy w liście do premier.

Prezes NRA zwraca uwagę na stale pogarszającą się ekonomiczną sytuację polskich aptek i zagrożenie destabilizacją dystrybucji aptecznej,  wywóz leków za granicę, który pozbawia polskich pacjentów dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, limitowanie ich dostaw do aptek w związku z prowadzeniem przez niektóre firmy farmaceutyczne tzw. sprzedaży bezpośredniej, rozszerzający się obrót pozaapteczny produktami leczniczymi, nad którym państwo nie ma praktycznie żadnej kontroli.

"Stale pogarszająca się sytuacja ekonomiczna polskich aptek, grożąca destabilizacją systemu dystrybucji aptecznej, brak w polskim Prawie farmaceutycznym istotnych regulacji, obowiązujących od lat w innych krajach członkowskich  Unii Europejskiej, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie rynku aptek – to problemy wymagające pilnych działań rządu i Pani Premier" - pisze prezes NRA.

Rada chce rozmawiać o stworzeniu aptekom stabilnych warunków działalności i poprawie ich sytuacji ekonomicznej.

"W imieniu samorządu aptekarskiego jeszcze raz proszą Panią Premier o spotkanie z przedstawicielami Naczelnej Rady Aptekarskiej. Jestem głęboko przekonana, że przyjmie Pani propozycję rozmowy o istotnych sprawach dotyczących nie tylko aptekarzy, ale przede wszystkim naszych pacjentów" - pisze Elżbieta Piotrowska-Rutkowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH