NRA przeciwna reklamie z udziałem farmaceuty

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   21-03-2016, 09:26

NRA przeciwna reklamie z udziałem farmaceuty Farmaceuta w reklamie? To nieetyczne - mówi NRA

Popieramy stanowisko NRL o podjecie prac zmierzających do wprowadzenia ustawowych ograniczeń w reklamie żywności oraz wyrobów medycznych - pisze NRA do ministra zdrowia.

Prezes NRA, Elżbieta Piotrowska - Rutkowska ma na myśli uniemożliwienie reklamy tych produktów z udziałem lekarzy i farmaceutów oraz osób ich odgrywających, jak również w zakresie odwoływania się do zaleceń lekarza lub farmaceuty.

W piśmie do ministra zdrowia, przypomina jednocześnie stanowisko Rady z kwietnia 2012 roku. Już wtedy farmaceuci ocenili, że aptekarze są przedstawicielami medycznego zawodu zaufania medycznego.

Dlatego m.in. - dodaje szefowa NRA - ustanowiono zakaz reklamy aptek, który stanowi gwarancję prawidłowego funkcjonowania aptek, jako placówek ochrony zdrowia publicznego.

W piśmie tym, NRA przypominała wszystkim farmaceutom, że "wszelkie zachowania, które naruszają godność zawodu, a w szczególności zachowania aptekarzy, które wykraczają poza dobro nadrzędne, jakim jest dobro pacjenta, jest sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej, będ badane i oceniane przez organy odpowiedzialności zawodowej samorządu aptekarskiego".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH