NRA: Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem Rady

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   19-08-2015, 09:25

NRA: Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem Rady Kiedy i ile ryczałtu pobierał sekretarz NRA?

Tadeusz Bąbelek nie jest już sekretarzem NRA, nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia, a jego obowiązki pełni zastępca sekretarza NRA, który za swoją pracę otrzymuje ryczałt, obejmujący zwrot kosztów i wydatków związanych z pełnieniem funkcji zastępcy sekretarza NRA.

Takie informacje usłyszeliśmy w biurze prasowym NRA, pytając o status b. szefa WOIA, dr Tadeusza Bąbelka.

W styczniu br. dr Bąbelek został zatrzymany przez policję pod zarzutem korupcji. Wtedy nie przyznał się do winy twierdząc, że padł ofiarą "misternej prowokacji".

W czerwcu przyznał się do winy, chcąc dobrowolnie poddać się karze. Prokuratura przystała na propozycję dr. Bąbelka, a proces przebiegł błyskawicznie. Śledztwo zostało zakończone, do sądu wysłano akta sprawy, o czym na początku lipca informowały media.

Tadeusz B. został oskarżony o to, że na przełomie 2014 i 2015 roku, pełniąc publiczną funkcję prezesa Wielkopolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej, uzależnił wydanie pozytywnych rękojmi dotyczących otwarcia i prowadzenia aptek od korzyści majątkowej. Zażądał za pośrednictwem innej osoby 120 tys. zł, po czym przyjął część tej kwoty.

21 lipca Wielkopolska Okręgowa Rada Aptekarska przyjęła do wiadomości rezygnację dra Tadeusza Bąbelka z funkcji Prezesa Wlkp. Okręgowej Rady Aptekarskiej oraz rezygnację z członkostwa w Radzie Aptekarskiej.

Zgodnie z ustawą o izbach aptekarskich, ponieważ szef okręgowej izby aptekarskiej zostaje automatycznie członkiem NRA, tak też automatycznie przestaje nim być w chwili rezygnacji z funkcji prezesa okręgowej izby.

- Prezes złożył swoją legitymację członka NRA w czerwcu. 21 lipca br.przestał być prezesem wielkopolskiej izby aptekarskiej i automatycznie przestał być sekretarzem, członkiem prezydium i członkiem Naczelnej Rady Aptekarskiej - potwierdza biuro prasowe Izby. 

Jak się dowiadujemy, prezes Bąbelek nie pobierał wynagrodzenia jako sekretarz NRA, ale do maja 2015 roku pobierał ryczałt w postaci zwrotu kosztów i wydatków związanych z pełnieniem funkcji.

Pojawiają się pytania dlaczego tak długo, skoro do zatrzymania doszło w styczniu.

Pamiętamy, jakie temu zatrzymaniu towarzyszyły emocje. Panowało przekonanie, że prezes WOIA jest ofiarą prowokacji ze strony nieuczciwego przedsiębiorcy. Sytuacja nie do końca była oczywista i trudno wtedy było wyrokować o winie b. prezesa izby w Poznaniu.

  

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH