NRA: żądamy równego dostępu do leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/rynekaptek.pl   20-04-2015, 07:52

NRA: żądamy równego dostępu do leków NRA protestuje przeciwko nierównemu traktowaniu aptek

Protestujemy przeciw bezczynności Ministra Zdrowia i polskiego Rządu oraz zaniechaniu zdecydowanych działań mających na celu zagwarantowanie wszystkim aptekom i ich pacjentom równego i stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie - informuje NRA.

Na stronie Naczelnej Izby Aptekarskiej ukazał się protest aptekarzy, w którym domagają się równego dostępu do leków.

"Protestujemy przeciw reglamentacji leków refundowanych ze środków publicznych!" - pisze NIA.

"Protestujemy przeciw dyktatowi koncernów farmaceutycznych, które decydują o kształcie i sposobie dystrybucji leków w Polsce! Przyjęta przez nie strategia biznesowa, tolerowana przez rządzących naszym państwem, prowadzi do limitowania dostaw leków oraz dyskryminowania aptek i ich pacjentów!" - dodają przedstawiciele samorządu aptekarskiego.

"Ta skandaliczna sytuacja uniemożliwia nam prawidłowe wykonywanie zawodu farmaceuty, które ma na celu ochronę zdrowia publicznego poprzez zaspokajanie potrzeb lekowych pacjentów" - dodają aptekarze.

"Nie możemy realizować gwarantowanych ustawowo świadczeń zdrowotnych w postaci zaopatrywania pacjentów w leki refundowane. Nie możemy wykonywać obowiązków, które wynikają z umów zawieranych przez apteki z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację recept" - brzmi protest NIA.

Osoby, które preferują akceptację listu poprzez złożenie własnoręcznego podpisu, mogą list wydrukować i przesłać do Naczelnej Izby Aptekarskiej: bezpośrednio (adres: ul. Długa 16, 00-238 Warszawa) lub za pośrednictwem właściwej okręgowej izby aptekarskiej.

Więcej: http://nia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH