Obowiązek wystawiania faktury VAT dla osoby fizycznej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dia.com.pl/ rynekaptek.pl   11-05-2015, 14:54

Obowiązek wystawiania faktury VAT dla osoby fizycznej

Podatnik dokonujący sprzedaży towarów na rzecz osób fizycznych na żądanie tych osób ma obowiązek wystawienia faktury VAT - informuje Dolnośląska Izba Aptekarska,

Podatnik nie ma obowiązku wystawienia faktury, jeżeli żądanie zostało zgłoszone po upływie 3 miesięcy od dnia wydania towaru lub wykonania usługi (art. 87 §4 Ordynacji podatkowej).

Wystawianie faktury po upływie trzymiesięcznego terminu jest prawem, a nie obowiązkiem podatnika i to do niego należy decyzja dotycząca jej wystawienia. Zgodnie z art. 62 §1 kodeksu karno skarbowego, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury albo odmawia jej wydania, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych. j wystawienia.

Zgodnie z art. 62 §1 kodeksu karno skarbowego, kto wbrew obowiązkowi nie wystawia faktury albo odmawia jej wydania, podlega karze grzywny do 180 stawek dziennych.

Stawka dzienna nie ma na stałe określonej wartości. To kwota, którą ustala sąd, biorąc pod uwagę dochody sprawcy, jego warunki osobiste, rodzinne, stosunki majątkowe i możliwości zarobkowe. Istnieją natomiast górna i dolna granica stawki dziennej. Stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części najniższego miesięcznego wynagrodzenia w czasie orzekania w pierwszej instancji ani też przekraczać jej czterystukrotności. 

Stawka dzienna na 2015 r. wynosi od 58,33 zł do 23 332,00 zł.

Więcej: http://www.dia.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH